Jak szybko wynająć mieszkanie lub pokój?

Opublikowano: 27-09-2021

Wróć do spisu wpisów


Wynajęcie mieszkania lub pokoju nie zawsze jest proste jak może się wydawać. Wszystko zależy od wielu czynników. Warto je poznać i wykorzystać. Na niektóre mamy wpływ przez cały czas, na inne niestety tylko w ograniczonym zakresie. Ale nie ma mieszkania, którego nie da się wynająć. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić.

Czynniki, na które nie mamy wpływu

Jednym z podstawowych czynników, które ułatwiają wynajem mieszkania jest jego lokalizacja. I jest to czynni, na który bardzo często nie mamy wpływu. Mieszkanie odziedziczyliśmy po rodzicach, dziadkach i chcemy wynająć. Kupiliśmy je okazjonalnie i jest tam gdzie jest. Nie mamy na to wpływu. Odpowiednia lokalizacja, to coś, co zdecydowanie ułatwia wynajem. Jeżeli mieszkanie znajduje się blisko szkoły, uczelni, dużego zakładu pracy wynajmiemy je na pniu.

Lokalizacja mieszkania

Wiadomo, lokalizacji mieszkania łatwo nie zmienimy. Ale czy można coś zrobić w takim przypadku? Oczywiście, że można. Wystarczy tylko w ogłoszeniu umieścić informacje o przystankach i połączeniach z najważniejszymi punktami miasta. Warto też dodać informacje o tym ile trwa dojazd autobusem, tramwajem w poszczególne miejsca na mapie miasta. Może się okazać, że miejsce, w którym znajduje się nasze mieszkanie, jest bardzo dobrze skomunikowane. To pozwoli łatwo je wynająć.

Miejsce postojowe lub garaż

Jeżeli razem z mieszkaniem wynajmujemy garaż lub miejsce postojowe, to warto to szczególnie podkreślić w treści ogłoszenia. Dzięki temu nawet lokalizacja, która wydaje się na pierwszy rzut oka, mało atrakcyjna, zyska na atrakcyjności w oczach potencjalnych najemców. Mieszkania, które wyposażone są w miejsce do zaparkowania samochodu są chętniej wynajmowane.

Czynniki, na które mamy wpływ

Teraz pora przedstawić czynniki, na które mamy wpływ. Czyli to, co od nas zależy. Jest tego sporo, ale tutaj ograniczymy się tylko do najważniejszych. Do tych, które mają realny wpływa na to, czy szybko uda się nam wynająć mieszkanie.

Opis jest najważniejszy

Dokładny i wyczerpujący opis. Wynajmujący zna doskonale swoje mieszkanie i często myśli, że nie musi go dokładnie opisywać, gdyż wszystko jest oczywiste. Tak. Jest oczywiste. Dla wynajmującego. Ale najemca nie zna mieszkania. Dlatego warto opisać go jak najdokładniej. Łączenie z tym, jak skierowane są okna, co znajduje się na wyposażeniu mieszkania, czy jest internet, czy sąsiedztwo jest spokojne. Im dokładniej opiszemy mieszkanie, które chcemy wynająć, tym na mniej pytań będziemy musieli odpowiedzieć. Dobry opis tak naprawdę sprzedaje. Jeśli mamy problem ze stworzeniem unikalnego i wyczerpującego opisu, można to zlecić komuś, kto się tym zajmuje zawodowo.

Jak wyposażone mieszkanie to jest

Wyposażenie mieszkania. Na to mamy wpływ i powinno prezentować się dobrze, albo nawet bardzo dobrze. Mieszkanie powinno mieć czyste, pomalowane ściany. Sprzęty powinny być czyste oraz zadbane. Jeżeli kanapa widzimy, że np. kanapa jest odrobinę brudna, to warto zadbać o jej odświeżenie. W ostateczności można przykryć ją jakąś ładną narzutą. Jeżeli zlew jest brudny, to należy go umyć. Jeśli widzimy, że gdzieś odpada karnisz, to warto go naprawić. To ma znaczenie. Zwłaszcza, że trzeba zrobić jeszcze zdjęcia, na których wszystko będzie widoczne.

Zdjęcia... są ważne

Tak, zdjęcia mieszkania są niezwykle ważne. Powinny jak najlepiej oddawać to, jak wygląda nasze mieszkanie. Na zdjęciach powinny być ujęte wszystkie pomieszczenia, które wynajmujemy. I warto robić zdjęcia w mieszkaniu, które jest posprzątane. Dobre zdjęcia sprawią, że potencjalny najemca może się łatwiej zdecydować na mieszkanie. Wszak kupuje się oczami. W wynajmie też to działa.

Kiedy dodajemy ogłoszenie należy pamiętać o tym, aby dodać też nasz numer telefonu, pod który chętni najemcy mogą dzwonić. Na stronach z ogłoszeniami, które to umożliwiają, warto też zadbać o dodatkowe promowanie, wyróżanie naszych ogłoszeń. Kiedy wyświetlane są jako pierwsze, więcej osób je zobaczy, dotrzemy do większej liczby zainteresowanych naszym mieszkaniem.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook