Czy warto ubezpieczyć mieszkanie na wynajem?

Opublikowano: 13-12-2021

Wróć do spisu wpisów


Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale posiadanie mieszkania na wynajem i jego wynajmowanie, to ciężki biznes. Przecież powierzamy komuś obcemu nasz majątek, którego wartość często liczona jest w setkach tysięcy złotych. Zazwyczaj staramy się odpowiednio wybrać osoby, którym powierzymy nasze mieszkanie. Sprawdzamy je, podpisujemy umowę najmu okazjonalnego, inkasujemy kaucję za wynajęcie mieszkania. To nie wszystko, co możemy zrobić, aby zabezpieczyć swoje interesy. Możemy jeszcze ubezpieczyć nasze mieszkanie.

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie na wynajem?

Polisa mieszkaniowa to doskonała ochrona majątku wynajmującego. Najważniejsze jest to, aby przed jej zakupem zapoznać się dokładnie z jej warunkami i wybrać taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Na co zwracać uwagę, przy wyborze takiej polisy? Na pewno na to:

  • Jaki zakres ochrony wchodzi w jej skład.
  • Przed jakimi sytuacjami losowymi jesteśmy chronieni?
  • Czy ochrona obejmuje nasz sprzęt elektroniczny?
  • Czyli czy np. lodówka, kuchenka, piekarnik są ubezpieczone od przepięć?
  • Czy chroni nas przez włamaniem, zalaniem, pożarem?
  • Czy obejmuje szkody, które zostały wyrządzone na rzecz osób trzecich?
  • Czyli jeśli nasi najemcy zaleją sąsiadów, to czy nasze ubezpieczenie to pokryje?

Im większy jest zakres ochrony, tym dla nas lepiej. Dzięki temu, w momencie, kiedy zajdzie potrzeba likwidacji szkody, będziemy mogli w prosty sposób skorzystać z naszej, wykupionej polisy. To zaoszczędzi nam nie tylko sporo pieniędzy. To zaoszczędzi nam także czas i nerwy. I co najważniejsze, polisa to doskonała ochrona naszej nieruchomości, naszej inwestycji.

Jak likwidować szkodę w mieszkaniu na wynajem?

Kiedy chcemy skorzystać z ochrony, jaką daje nam zakupiona polisa, powinniśmy postępować w odpowiedni sposób. Jaki to sposób? Wszystko dokładnie określone jest w warunkach ogólnych danej polisy i w jej regulaminie. Dlatego, aby szybko i sprawnie zlikwidować szkodę, warto dobrze poznać regulamin i zasady jej zgłaszania.

Można też skorzystać z oferty firm, która na co dzień zajmują się likwidacją szkód. Jedną z takich firm jest, działająca na terenie całego kraju, czyli także Wrocławia, firma PortLikwidacja.pl, która systematycznie zajmuje się właśnie pomocą w likwidacji szkód. Współpracuje z wieloma przedsiębiorcami i doskonale wie, jak pomóc w likwidacji szkód z różnego rodzaju polis. Dlatego warto zgłosić się do nich w celu likwidacji takiej szkody. To najprostsze rozwiązanie i najlepszy sposób na szybką likwidację szkody z ubezpieczonego mieszkania.

Czy najemca też powinien mieć ubezpieczenie?

Na koniec ważna sprawa. Będąc najemcą i decydując się na najem mieszkania, warto zadbać o wykupienie policy OC. Chroni ona bowiem przed odpowiedzialnością za szkody, jakie wyrządził ubezpieczony i jego bliscy. Taka ochrona jest nie do przecenienia. Zwłaszcza, że koszt takiej polisy nie jest duży. Natomiast potencjalne korzyści są ogromne. Zresztą ubezpieczenie OC pozwala na spokojny sen.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook