Ile trwa lot z Wrocławia do Turcji?

Opublikowano: 19-07-2022

Wróć do spisu wpisów


Jedną z większych zalet mieszkania we Wrocławiu jest fakt, iż znajduje się tutaj lotnisko. Jest to spory atut dla wszystkich, którzy dużo podróżują. Czy to w sprawach związanych z interesami i biznesem, czy związanych z wolnym czasem. Dogodne położenie lotniska pozwala na szybkie i sprawne rozpoczęcie podróży. Wrocławskie lotnisko jest stosunkowo dobrze skomunikowane i dzięki temu, łatwo się na nie dostać.

Wakacje w Turcji

Powszechnie wiadomo, że w ostatnich latach najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym jest Turcja. Nie inaczej jest w tym roku. Kolejny raz z rzędu, to właśnie Turcja dzierży palmę pierwszeństwa, jeżeli chodzi o najczęściej wybierane miejsce na wakacyjny wypoczynek. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż wakacje w Turcji są niejednokrotnie tańsze niż wakacje spędzane w kraju. Do tego mamy gwarantowaną pogodę, masę atrakcji, wycieczki fakultatywne i ciepłe morze. Dlatego wielu turystów decyduje się właśnie na wylot do Turcji. I część z nich chce wiedzieć jak długo przyjdzie im lecieć z wybranego lotniska do Turcji. W tym przypadku przedstawimy czasy lotu, dla samolotów startujących z lotniska we Wrocławiu.

Wrocław Turcja – ile trwa lot?

Lot z Wrocławia do Turcji, niezależnie od wybrania docelowego lotniska, nie jest długim lotem. Jednak nie można podać średniego czasu trwania takiego lotu, gdyż wszystko zależy od lotniska docelowego. Ale wybierając konkretne lotniska docelowe, można podać w miarę dokładne czasy lotu. Sytuacja wygląda następująco:

  • Samolot lecący z Wrocławia na lotnisko w Antalyi potrzebuje na pokonanie drogi, około 3 godziny. Bardzo często czas ten jest znacznie krótszy. Przy pomyślnych wiatrach i podczas ładnej pogodzie lot na to lotnisko może trwać niecałe 2 i pół godziny. To dobry wynik.
  • Kolejnym często odwiedzanym lotniskiem, jest lotnisko w Dalaman. Tutaj szacunkowa długoś lotu bezpośredniego z Wrocławia to niecałe 3 godziny.
  • Natomiast w przypadku bezpośredniego lotu z Wrocławia do stolicy Turcji, czyli do Ankary, średnia długość lotu wynosi nieco ponad 2 godziny i 30 minut. Co nie jest złym wynikiem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że powyższe czasy lotu, zawierają także czas potrzebny na start i lądowanie. Czyli tak naprawdę w powietrzu spędzimy o 30 minut mniej. Licząc, że zarówno start jak i lądowanie zajmują około 15 minut każde.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook